Sitede Ara

ROIP Merkezi Haberleşme Sistemleri

#BirlikteGeleceğeGüvenle

DÜNDEN BUGÜNE

DENGE TELEKOM

25+
YIL DENEYIM
5600+
TELSIZ SATIŞ
23+
TELSIZ KIRALAMA
500+
TAMAMLANAN PROJE
DENGE TELEKOM

ROIP Merkezi Haberleşme Sistemleri

Radio Over IP (ROIP) kelimelerinden meydana gelen Internet, Intranet ya da LAN üzerinden telsiz haberleşmesine imkan tanıyan merkezi haberleşme sistemidir. ROIP merkezi haberleşme sistem bileşenlerini ağ içinde bağımsız olarak konumlandırılır, bu da ağ içinde bulunan tüm analog ( HF / VHF / UHF konvensiyonel cihazlar ) ve sayısal telsizlerin (Tetra, APCO, DMR, dPMR, DPR ) bütünleşmesi sonucu kullanılan teknoloji anlamını taşır. İhtiyaç duyulduğu takdirde karasal ve uydu telefon sistemleriyle de kullanılır ayrıyetten tüm ses servislerini de destekler.

ROIP Merkezi Haberleşme Nasıl Çalışır?

ROIP merkezi haberleşme sistemi analog ve dijital telsiz cihazlarının tek bir kanal üzerinden haberleşmesine olanak tanır. Ip üzerinden uzak mesafe telsiz haberleşmesine olanak tanıyan roıp merkezi haberleşme sistemi limitsiz kapsama alanını da mümkün hale getirir.

Roıp merkezi haberleşme sisteminin çalışma mantığında tıpkı analog telsizlerde olduğu gibi radyo frekans üzerinden iletişim meydana getirilir. Roıp altyapı telsiz haberleşmesinde kurulu olan 2 farklı noktadaki altyapı sayesinde iki farklı şehirden telsiz haberleşmesi sağlanabilmesi mümkündür.

Çalışma prensibi olarak roıp telsiz sistemlerinde bas-konuş bırak dinle işlevi ve ip üzerinden telsiz haberleşmesi sağlanır.

ROIP Merkezi Haberleşme Sistemleri Kullanım Alanları

Kullanım alanları oldukça geniş olan Roıp merkezi haberleşme sistemlerinin kullanım alanları şu şekilde sıralanabilir;

Metro ve Tren güzergâhları

Havalimanları,

Madenler,

Enerji Üretim Tesisleri,

Polis, İtfaiye, Sivil Savunma ve Sağlık teşkilatları

Denge Elektronik olarak sunduğumuz Roip merkezi haberleşme sistemi ile her sektöre özel olarak tasarlanan yazılım ve donanımlarla kullanıcı ihtiyaçlarına yönelik hizmet vermekteyiz.

Biz Kimiz

Çözüm Ortağınız

Bizimle İletişime Geçin!

Satın alma, kiralama, özel projelendirme ve keşif için Denge Telekom ile iletişime geçebilirsiniz.

Profesyonel Çözümler

Kamu ve özel sektörde özellikle güvenlik, inşaat, enerji, altyapı ve ulaşım alanlarında sunmuş olduğu sayısız çözüm ile alanında eşsiz bir referans listesine sahiptir.

Yeniliklerin Öncüsü

Telsiz entegrasyonu alanında TETRA ve DMR teknolojilerinde hem multicast hem de simulcast çözümleri sunmaktadır. Yeni gelişen sayısal teknolojilerin ilk uygulamalarını gerçekleştirmektedir.

Neden Hytera?

Hytera sunmuş olduğu telsiz ürün ve teknolojileri ile dünya çapında tercih edilmektedir.

Teklif / Bilgi İste

Gönder
#BirlikteGeleceğeGüvenle