Sitede Ara

Tünel içi Haberleşme Sistemleri

#BirlikteGeleceğeGüvenle

DÜNDEN BUGÜNE

DENGE TELEKOM

25+
YIL DENEYIM
5600+
TELSIZ SATIŞ
23+
TELSIZ KIRALAMA
500+
TAMAMLANAN PROJE
DENGE TELEKOM

Tünel Haberleşme Sistemi Nedir?

Tünel haberleşme sistemleri, yerüstü ve özellikle yeraltı tünellerde haberleşme ihtiyacının giderilmesine olanak tanıması için kurulan telsiz haberleşme sistemidir. Tünel haberleşme sistemleri karşı karşıya kalınacak herhangi bir olumsuzluk durumunda hayati önem taşımaktadır.

Yaşanan olumsuz olayların yanında karayolu tünelleri, demiryolu tünelleri gibi yapıların inşaat ve işletme aşamasında görevli personellerin gerek tünel içinde birbirleri ile haberleşebilmeleri gerekse tünel içinden merkez ofis, yönetim ofisi ile görüşebilmeleri ve koordinasyonu sağlayabilmeleri için tünel içi haberleşme sistemleri önem arz etmektedir.

Tünel telsiz haberleşme sistemleri, tünelde yer alan kişilerle bu kişilere yardımcı olan kişilerin iletişim kurmasını sağlayan sistemlerdir. Tünel telsiz haberleşme sistemleri ile
en kısa sürede olaya müdahale edilerek, daha hızlı bir şekilde yardım yapılmasına olanak tanır.

Tünel Haberleşme Sistemi İletişime Faydaları

Tünel haberleşme sistemleri içinde, tünellerin bazı bölümlerinde SOS telefonları bulunmaktadır. Bu telefonlar aracılığıyla kontrol merkezi ile doğrudan iletişime geçilir ve mevcut durum ile ilgili olarak dışarıya bilgi verilebilmektedir. Bir çok alanda kurulu bulunan tünel telefonları, telsiz kamu anons sistemi, radyo anonsu ve GSM alt yapısı sayesinde iletişim kurulmasına olanak tanır.

Tünel içinde kurulan bu telefonların yanı sıra tünel telsiz haberleşme sistemlerinin kullanılması maden ocakları, karayolları gibi tünel içerisinde çalışan kişilerin güvenliğini, tünel içi ve dışarısı ile kesintisiz iletişimi mümkün hale getirir. Bu gibi alanlarda herhangi bir olumsuz duruma karşı tünel telsiz haberleşme sistemlerinin yanı sıra yangın tüpü, acil çıkışlar, aydınlatma gibi diğer güvenlik donanımlarınında sağlanması da gerekmektedir.

Tünel Haberleşme Sistemleri Kullanım Alanları

Tünel içi haberleşme sistemlerinin kullanım alanları;

Metro
Demiryolu tünelleri

Ulaştırma Bakanlığı

Karayolları genel müdürlüğü

Maden ocakları

Ulaştırma Bakanlığı tünel içi haberleşme sistemlerinden faydalanmalıdır.

Denge Telekom olarak sağladığımız tünel içi iletişim telsizleri ile kesintisiz iletişime olanak tanımaktayız.

Biz Kimiz

Çözüm Ortağınız

Bizimle İletişime Geçin!

Satın alma, kiralama, özel projelendirme ve keşif için Denge Telekom ile iletişime geçebilirsiniz.

Profesyonel Çözümler

Kamu ve özel sektörde özellikle güvenlik, inşaat, enerji, altyapı ve ulaşım alanlarında sunmuş olduğu sayısız çözüm ile alanında eşsiz bir referans listesine sahiptir.

Yeniliklerin Öncüsü

Telsiz entegrasyonu alanında TETRA ve DMR teknolojilerinde hem multicast hem de simulcast çözümleri sunmaktadır. Yeni gelişen sayısal teknolojilerin ilk uygulamalarını gerçekleştirmektedir.

Neden Hytera?

Hytera sunmuş olduğu telsiz ürün ve teknolojileri ile dünya çapında tercih edilmektedir.

Teklif / Bilgi İste

Gönder
#BirlikteGeleceğeGüvenle