Sitede Ara

Telsiz Röle Sistemleri

#BirlikteGeleceğeGüvenle

Telsiz Röle Sistemleri


Röleler bina ve tünel gibi bölgelerde, radyo kapsama alanı oluşturmak için kullanılan dijital tekrarlayıcılardır. İki veya daha fazla telsiz cihazının aynı frekans üzerinden görüşme sağlaması, röle dediğimiz aktarıcı üzerinden sağlanmaktadır. Telsiz röle sistemleri Denge Telekom güvencesi ile satışa sunulmaktadır.

TELSİZ RÖLE TERMİNALLERİ


İnternet teknolojisinden yararlanan DMR telsiz sistemleri, tek bir röle üzerinden sağlanmaktadır. Tek bir frekans üzerinden 2 kanal sunma avantajı bulunmaktadır.

Telsiz Röle Sistemi


Telsiz röle sistemlerinde; telsizlerden yayılan sinyali röle cihazı alır ve daha net, daha güçlü bir şekilde etrafa yayar. Telsiz röle sistemleri sesin iletimini daha güçlü şekilde yaydığından, herhangi bir gecikme meydana gelmez ve bu da kullanıcıların karşılıklı bir şekilde görüşüyormuş hissini yaratır. Oysaki durum tamamen farklıdır. İlk olarak el telsizinden çıkan sinyal etrafa yayılır, ardından telsizler bu sinyali alır ve iletişim gerçekleşmiş olur. Telsiz röle sistemli kullanım, profesyonel telsiz sistemlerinde kullanılır ve  lisanssız telsizlerde de buna benzer röle sistemleri mevcut olsa da hem yasal değildir hem de haberleşme gecikmeli olarak gerçekleşir.

Telsiz Röle Çeşitleri


Telsiz röle sistemleri; analog ve dijital röle sistemleri olmak üzere çeşitlere ayrılır. Günümüzde  dijital röle sistemleri daha fazla kullanılmaktadır.  Bu sistemin en önemli avantajı ise tek frekans üzerinden aynı anda iki kanal haberleşmesi yapılabilmesidir. Analog röle sistemleri, tek frekans ve tek kanal mantığı ile çalışmaktadır.

İhtiyacınıza yönelik telsiz röle çeşitlerimizden herhangi birini seçerek, kurum içinde güvenlik sağlayabilir ve kesintisiz iletişimi mümkün hale getirebilirsiniz.

A.B

Adil Bulur

google

google

Denge Telekom, iletişim üzerine pek çok alternatif sunabilen profesyonel bir firma…

O.B

Oktay Boztepe

google

google

Başarılı projeleri var

S.Y

Selçuk Yıldırım

google

google

Sektörün lider firmalarından

MERAK ETTİKLERİNİZ

Röle (Aktarma) İstasyonunu Kimler Tercih Etmeli?
Görüş mesafesi sınırlı olan el cihazlarının mesafesini uzatmak için kullanılan cihazlardır. Aktarma istasyonu olan röleler genelde yüksek tepelere konumlandırılır.
Röleler uzun mesafe haberleşmesi için kullanılır. Genellikle şehirler arası iletişimi sağlayabilen güçlü aygıtlardır.
Röle Telsiz İstasyonları Hangi Sektörler İçin Uygundur?
Organizasyonlar, polis merkezleri, askeri alanlar, inşaatlar, kurumlar, arama kurtarma ve satış organizasyonları röle telsiz istasyonlarının yaygın olarak kullanıldığı sektörler arasındadır.
Röle telsiz istasyon fiyatları; çeşidine göre farklılık göstermektedir. Net bir bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
#BirlikteGeleceğeGüvenle