Sitede Ara

Walkie Talkie Telsiz Nedir?

Walkie talkie telsizler, tek bir frekans bandında kablosuz olarak iletişim kurmak için radyo dalgalarını kullanan el tipi taşınabilir telsizlerdir. Bir walkie-talkie, harici bir anteni bulunması dışında cep telefonuna benzemektedir. Walkie-talkie, diğer telsizlerde olduğu gibi, Bas Konuş sistemi ile çalışır, aynı anda hem yayın yapıp hem de yayınlar alamaz. Dünyada Walkie-Talkie olarak bilinen telsizler bugün pek çok kişi tarafından çift telsiz olarak da adlandırılmaktadır. Bu cihazlar kısa vadede işinize yarayacak olsa da profesyonel ürün değildirler. Bu yüzden pek çok profesyonel telsiz hizmeti veren firma çift telsizleri kurumsal ve ticari faaliyetlerde kullanılmasını önermez.

Walkie Talkie Telsiz Kullanım Alanları Nelerdir?

Walkie talkie telsizler, anlık ve grup iletişiminin gerekli olduğu çeşitli organizasyonlarda ve endüstrilerde yaygın olarak kullanılmaktadır . Bunlara acil servisler, güvenlik servisleri, askeri ve ulaşım endüstrileri dahildir. Ayrıca inşaat, konaklama, imalat ve diğer birçok sektörde de çift taraflı telsiz tercih edilmektedir.

Walkie Talkie Telsiz Özellikleri?

Walkie talkie telsiz çeşidi,cep telefonu veya GPS sinyali olmayan alanlarda iletişim kurmanız gerektiğinde diğer telsiz çeşitlerine nazaan daha iyi perfonmars gösterirler.Bunun nedeni, tek frekanslı kablosuz sinyallerle çalışıyor olmalarıdır.Bu el telsizleri kompakttır ancak bir hoparlör ve mikrofon içerir bunun yanı sıra kullanımı çok basittir.

Walkie Talkie Telsiz Fiyatları?

Çok sayıda kişiyle iletişim kurmanızı sağlayan walkie talkie telsizlerin fiyatları özelliklerine göre değişkenlik göstermektedir.
Walkie Talkie telsiz alırken ihtiyaçlarınızı karşıladığından emin olmalısınız. Kullanacağınız alana uygun olduğunu tespit ederek alışveriş yapabilirsiniz.

#BirlikteGeleceğeGüvenle