Sitede Ara

Sabit Telsiz Nedir?

Sabit telsiz ne işe yarar? gibi sorularınız varsa bu blog tüm bu sorularınızı cevaplamak için hazırladı. Sabit merkez telsizi almaç ve göndermeç birimi ile birlikte kullanılmak üzere aksesuarlar ile birlikte kullanılan bir telsizdir. Anten, akü, tablet kontrol başlığı ve ses aksesuarları ile birlikte kullanılmaktadır. 

Sabit Telsiz Kullanım Alanları Nelerdir?

Kamu güvenliğinden sorumlu olan kurum ve kuruluşlar haberleşmek için sabit telsiz kullanırlar. Karakol ve hastane gibi merkezlerde masa üzerinde konumlanan sabit telsizler bulunmaktadır ve bu kurumlarda sabit telsiz kullanılmaktadır. 

Ayrıca sabit merkez telsizleri;

  • Sistem yönetim merkezi
  • Çağrı merkezi
  • Harekat merkezi gibi işletmelerde kullanılabilir.

Sayısal simpleks cihazlardır. Tek röleli bu cihazlar analog kanallar ile haberleşmeye yönelik telsizlerdir. 

Sabit Telsizlerin Özellikleri

Ofis içinde kullanıma uygun olarak tasarlanmış olan bu cihazlar en kötü senaryolar düşünülerek yüksek sıcaklık, düşük sıcaklık, toz, yağmur ve nem gibi çevresel faktörlere dayanıklı şekilde tasarlanmıştır. 

Sabit Telsiz Fiyatları

Sabit telsiz fiyatları değişkenlik göstermektedir. Sabit telsizin çekim kapasitesi gibi etkenlere göre fiyatlar farklılaşmaktadır. 

Sabit Telsiz Ne Kadar Mesafede Çeker?

Sabit telsiz için “bu kadar kilometre çeker.” şeklinde bir açıklama yapmak mümkün değildir. Çevresel faktörlere bağlı olarak çekim gücü değişiklik gösterebilir. 

Sabit telsiz alırken ihtiyaçlarınızı karşıladığından emin olmalısınız. Kullanacağınız alana uygun olduğunu tespit ederek alışveriş yapabilirsiniz. 

#BirlikteGeleceğeGüvenle