Sitede Ara

Telsiz Satın Alma Rehberi

Telsiz satın almak istiyor fakat hangi telsizi satın alacağınızı bilmiyor musunuz? Denge Telekom olarak bugünkü blog yazımızda telsiz satın alırken nelere dikkat etmeniz gerektiğine ve telsiz satın alma rehberi gibi de düşünebileceğiniz bu blog yazımızı okuyarak hangi çeşidi seçeceğinize karar verebilirsiniz.

Telsiz Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler 

Telsiz satın almanızda dikkat etmeniz gereken adımları yazımızın bu kısmında sizler için sıraladık.

 1. Kullanım Amacı

Telsiz satın alırken dikkat etmeniz gereken ilk nokta, kullanım amacınızdır. Telsizleri daha kısa menzilde mi kullanacaksınız yoksa çalışma hayatında mı kullanacaksınız? İlk olarak buna karar vermeli ve buna göre telsiz fonksiyonlarına dikkat etmelisiniz. Profesyonel anlamda kullanacaksınız eğer telsiz tercihinizi dmr telsizlerden yana kullanabilir, kısa menzilde kullanacaksınız PMR telsiz satın alabilirsiniz.

 1. Telsizi Hangi Ortamda Kullanacağınıza Karar Verin

Telsizi hangi ortamda kullanacağınızı belirlemek önemlidir. Örneğin telsizi inşaat ortamında kullanacaksanız askeri standartlarda bir telsiz kullanılmalıdır. Bu telsiz dayanıklı olmalıdır. İtfaiye gibi alanlarda patlamaya karşı dayanıklı telsizler olan atex telsiz ya da tetra telsiz çözümlerinden  yana kullanabilirsiniz.

 1. Telsizin Kimler Tarafından Kullanılacağını Tespit Edin

Avm, havaalanlarında ya da resmi kurumlarda güvenlik personeli olarak çalışanların telsiz ihtiyacı küçük ve kompakt kullanımı kolay telsizlerle karşılanmalıdır. Güvenlik personelleri için el telsizleri ideal telsizlerdir. Bunun yanında taksi ya da tır şoförlerini ise bas konuş telsizler işini kolaylaştıracaktır. 

 1. Telsizin Ne Kadarlık Mesafede Kullanılacağını Belirleyin

Telsiz lokal bir alanda kullanılacaksa lisanssız telsizler kullanılabilir. Fakat kullanım alanı genişledikçe lisanssız telsizler sizin için iyi bir seçim olmayacaktır. Geniş alanlar, plazalar, katlı otoparklar için ise lisanslı telsizlere ihtiyaç vardır. 

 1. Müşteri Memnuniyetini Araştırın

Kullanıcıların yaptığı yorumları inceleyin. Ayrıca teknik destek veriliyor mu? gibi detayları gözden kaçırmayın. Telsiz alacağınız yerin hizmetlerini de gözden kaçırmayın.

 1. Telsizin Özelliklerini İnceleyin

Telsizlerin birçok özelliği bulunmakta. Örneğin bazıları çift modlu çalışırken bazıları sadece dijital olarak çalışmakta. Bazılarında dijital şifreleme bulunmakta. Özellikleri inceledikten sonra hangisinin ihtiyaçlarınıza cevap vereceğine daha kolay karar verebilirsiniz. Örneğin;, internet teknolojisine sahip telsizlere ihtiyacınız var bu durumda tercihinizi lte telsizlerden yana kullanabilirsiniz.

 1. Telsiz Marka Tercihi

Birden fazla telsiz markası bulunmaktadır. Marka tercihinde bulunurken şu önerileri göz önündebulundurmayı unutmayın. Bunlar;

 • Telsiz teknolojilerini kullanması,
 • Deneyim ve sektör bilgisi,
 • Kaliteli ve kullanışlı telsiz hizmeti vermesi

Denge Telekom distribütörlüğünde Hytera telsiz hizmeti vermekteyiz. Hytera Telsiz hakkında daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

 1. Telsizin Fiyatına Dikkat Edin

Telsiz alırken fiyat detayını da göz önünde bulundurmalısınız. Telsiz fiyatları telsizin çeşidine ve özelliklerine göre değişiklik gösterecektir. Bu noktada güvenilir bir marka bulmak önemlidir. Satın alma ya da kiralama hizmetleri için bu detaylar geçerlidir. 

Telsiz seçmekte zorlananlar için hazırladığımız telsiz satın alma rehberi blog yazımızın sonuna geldik. Telsiz seçme konusunda zorluk çekiyor, hangi telsizi alacağınıza karar veremiyorsanız Hangi telsizi neden tercih etmeliyim blog yazısını okuyabilir, dilerseniz telsiz çeşitlerimize göz atabilir ve oradan tercihte bulanabilirsiniz. Detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

#BirlikteGeleceğeGüvenle