Sitede Ara

DMR Telsiz Tavsiyeleri

Bu haftaki yazımızda sektörel ya da bireysel çözümlerde en çok tercih edilen DMR telsiz önerilerine değindik. İyi okumalar dileriz. 

DMR Telsiz Nedir?

DMR telsiz, 2005 yılında  ETSI tarafından kabul edilen haberleşme teknolojisidir. Kişilerin iş yerlerinde ve bireysel haberleşmelerine çözüm getiren DMR telsizler, dijital iletişim sağlamaktadır. Telsiz sistemleri farklı ihtiyaçları karşılamak üzere çeşitli modellerde tasarlanır. DMR telsiz modellerinin tasarımı ve işlevleri de temel olarak kullanım alanlarına göre belirlenmektedir. 

DMR Telsiz Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

DMR telsiz, sektörel ya da kişisel iletişim taleplerini karşılamak üzere özelleştirilmektedir. Bu nedenle DMR telsiz satın alırken kullanıcıların belli başlı etkenleri göz önünde bulundurması gerekir. Telsiz satın alırken temel olarak kullanım amacı ve markası öne çıkar. Bu detaylarla birlikte işte DMR telsiz alırken dikkat edeceğiniz faktörler: 

DMR Telsiz Kullanım Amacı

DMR telsizlerin özellikleri, kullanım alanlarına ve amaçları doğrultusunda yapılandırılır. Örneğin, acil durum ekiplerinin kullandığı telsiz ile hobi amaçlı kullanılan DMR telsizlerin özellikleri aynı değildir. Modellerde; telsizin mesafesi, kanal sayısı, teknolojisi ve bataryası gibi birçok etken farklılaşır. Bu sebeple DMR telsizlerin hangi amaç doğrultusunda seçileceği önemlidir.

Telsiz Mesafesi 

Telsiz mesafesi, DMR sisteminde temel yapılardan biridir. Hobi amaçlı grup içi iletişim için kısa mesafeli DMR tasarlanırken ticari ve kamu kullanımları için telsizlerin menzili daha kapsamlı şekilde düzenlenir. Peki ihtiyacınız olan iletişim yüksek güçlü uzun menzilli mi, yoksa kısa mesafede kesintisiz iletişim mi? Seçim yaparken bu faktörü değerlendirmelisiniz.

Telsiz Kanal Sayısı

DMR telsizler farklı kanal seçenekleriyle tasarlanır. 2 kişi arasında kesintisiz iletişim için tek kanal yeterli olabiliyorken büyük organizasyonlar için çok kanallı telsizler tercih edilir. Bu nedenle DMR telsiz seçiminde iletişim ihtiyacınızın kapsamını göz önünde bulundurmalısınız. 

Telsiz Teknolojisi

DMR telsizler, çok yönlü kullanımlar için analog ve dijital teknolojiyi bir arada sunar. Esnek kullanım isteyen kullanıcıların DMR teknolojisini incelemesi tavsiye edilir. Bazı modeller sadece dijital altyapı sağlarken özelleştirilen telsizler her iki teknolojiyi de içinde barındırmaktadır. 

Telsiz Bataryası 

DMR telsiz bataryası, cihazın kullanım süresini belirleyen etkendir. Bu nedenle uzun mesafe kullanımlarda güçlü batarya teknolojisine sahip telsiz seçimi önemlidir. DMR telsizi satın alırken bataryasının ne kadar süreyle idare edeceğini kesinlikle öğrenmelisiniz. Uzun ve engebeli yollar için yanınızda mutlaka yedek batarya bulundurmalısınız.

Telsiz Markası ve Fiyatları

DMR telsiz kalitesi, markası ile doğrudan ilişkilidir. Modellerin özellikleri ve dayanıklı tasarımı markanın uzmanlığı ile desteklenir. Bu nedenle uzun ömürlü DMR telsiz seçimi için bilindik ve kaliteli ürünler kullanan markayı fiyat performans dahilinde seçmelisiniz. 

Kullanım Alanlarına Göre DMR Telsizler

DMR telsizler çok çeşitli alternatifleriyle her sektöre hitap etmektedir. Bireysel ya da sektörel talepleri farklı nitelikleri ile karşılayan cihazlar, kullanıcılara çok opsiyonlu kullanım sunmaktadır. DMR telsizlerin modelleri kullanım alanına göre tasarlanmaktadır. Bu nedenle modellerin özellikleri de sektörlere uygunluğu kapsamında değişmektedir. Özelleştirilmiş kullanım alanlarına göre DMR telsiz çeşitleri ise şu şekilde özetlenebilir: 

Özelliklerine Göre DMR Telsiz Tavsiyesi

GPS Özellikli DMR Telsiz Tavsiyeleri

Şifreleme Özellikli DMR Telsiz Tavsiyeleri

Çok Yönlü Sesli Çağrı Sunan DMR Telsiz Tavsiyeleri

Çok Kanallı DMR Telsiz Tavsiyeleri

Basit ve Kolay Kullanımlı DMR Telsiz Tavsiyeleri

Denge Telekom kalitesinin sunduğu DMR Telsizleri hizmet sayfamızdan inceleyebilir; bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.

#BirlikteGeleceğeGüvenle